تبلیغات
درباره هر حیونی مطلب هست - مطالب بهمن 1390
 
درباره هر حیونی مطلب هست
درباره وبلاگ


این وبلاگ برای راهنمایی افراد در امر خرید و نگهداری و... حیوانات گوناگونه
اگه خواستید تبادل لینک کنید لینک مارو بااسم *راهنمایی نگهداری از حیوانات خانگی* بزارید تو وبتون بعد خبر بدید من سریع لینکتون میکنم در ضمن برای تبلیغات هم میتونید با من در ارتباط باشید

مدیر وبلاگ : نیما
نویسندگان
نظرسنجی
سلام بیشتر دوست دارید راجب چه حیوونی بنویسم؟

چهارشنبه 26 بهمن 1390 :: نویسنده : نیما
تشخیص قناری نر از کارهای مهم ، هنگام خرید قناری هست که نیاز به تجربه داره. اما امروز یه روشی رو به شما یاد میدم که به راحتی میشه فهمید قناری نره یا ماده البته باید بگم این روش فقط در زمان بالغ بودن پرنده صادقه و وقتی قناری جوجه هست کار ساز نیست، که معمولا افراد با تجربه برای اینکه بفهمن قناری نر اماده ی جفت گیری هست یا نه این کار ها رو میکنن که به شما میگم :
1) قناری رو به طور سر و ته در دستتون بگیرید
2) با فوت کردن به ناحیه ی مقعد (که به اصطلاح به ان پس میگویند)فوت کنید و سعی کنید که پر های ان را کنار بزنید و اگر پس (مقعد) دارای بر امدگی بود (این بر امدگی مانند یک جوش یا زگیل بر روی پوست میباشد)قناری نر است وآماده برای جفت گیری و تولید مثل اماده است اگر برآمده نبود یا نر نیست یا اگر نر باشد برای جفت گیری اماده نیست  امیدوارم با این روش بتونید یک قناری خوب بخرید اگه سوالی بود تو نظرات همین پست بگید حتما جواب میدم.
نوع مطلب : قناری ها، 
برچسب ها :

javahermarket

چهارشنبه 26 بهمن 1390 :: نویسنده : نیما
طرقه پرنده اواز خوان است که میتواند از صدای پرندگان دیگر و طرز خواندن انها تقلید کند و مثل انها بخواند. برای خرید طرقه من تجربه ی زیادی ندارم اما دو نکته هست که باید بگم:
1- بهتره طرقه رو در جوجگی بخرید که جوجه هاشون در فصل تابستون زیاده.
2-حتما باید یک طرقه ی نر بخرید چون فقط نر ها میخوانند و برای تشخیص نر یا ماده بودن ان باید به گردن اون توجه کنید که طرقه های نر داری خط سیاهی بر روی گردن (طوق) هستند که ماده ها فاقد آن هستند و این ساده ترین روش برای تشخیص نر و ماده ی طرقه هاست.
 اگه مشکلی داشتید تو نظرات همین پست بگید سریع جواب میدم
---------------------------------------------------------------------------------------
سایه
آخه جوجه ها که پر ندارند که ببینم دور گردنشون سیاه هست یا نه - تشخیصشون راه دیگه ای نداره؟

پاسخ  : جوجه پر داره ولی اگه خیلی جوجه باشه دور گردنش سیاهی نداره برای فهمیدن نر بودنشم باید به دهنش نگاه کنید نرها تو دهنشون سه تا خال سیاه دارن

نوع مطلب : طرقه، 
برچسب ها : نکاتی درباره خرید طرقه،

javahermarket

پنجشنبه 20 بهمن 1390 :: نویسنده : نیما

مقدمه

همستر از خانواده جوندگان است،همستر همه چیزخوار(omnivorous) است و به این جانور می توان میوه، سبزیجات و دانه ها را هم(بغیر از غذاهای اصلی) بعنوان غذا داد.

این حیوان از سن 10-7 روزگی شروع به خوردن مواد جامد می کنند، همستر بالغ 5 تا 10 گرم غذا در روز احتیاج دارد، همچنین در روز 10 میلی لیتر بر اساس 100 گرم وزن بدن آب می خورد. وزن همستر بالغ نر حدود 130-30 گرم و طول عمر 2-1/5 سال و سن بلوغ 6-8 هفنگی است.

سه نژاد عمده همستر وجود دارد:1- Syrian 2-Chinese 3- Russian

همستر در گونه های خود جیب های گونه ای(cheek pouch) دارد این جیبها در دو طرف گونه واقع شده اند و کار حمل مواد غذایی و مخفی کردن نوزادان تازه متولد شده در هنگام خطر را بر عهده دارند.

دندانهای پیشین همستر مدام در حال رشد است و برای کوتاه کردن آن احتیاج به مواد غذایی خاص و وسایلی در محل نگهداری خود دارند.

در ایران واکسن خاصی برای همستر وجود ندارد هر چند برخی از همکاران عقیده دارند که از واکسن هاری می توان استفاده کرد، ولی این واکسن برای سگ و گربه تهیه شده است و می تواند برای همستر ها موجب مشکلاتی از قبیل مرگ شود. این حیوان هر شش ماه یکبار باید توسط دامپزشک معاینه شود و داروی انگلی لازم برای آن تجویز شود...ادامه مطلب


نوع مطلب : همستر، 
برچسب ها :

javahermarket

پنجشنبه 20 بهمن 1390 :: نویسنده : نیما
سهره سینه سرخ نام علمی آن (Carduelis cannabina) است وبه ان فنچ خانگی می گویند. در ایران، عراق، سوریه وجنوبی قفقاز دیده می‌شود و۱۳ سانتی متر طول دارد. سرخاکستری روتنه بلوطی وپیشانی وسینه قرمز گلی است. پرنده ماده وپرنده جوان فاقد رنگ بلوطی بوده وبا روتنه قهوه‌ای رگه دار دیده می‌شود. این رگه‌ها در سینه وپهلوها نیز وجود دارد. در همه سنین، رگه‌های سفیدی در شاهپرها وپرهای بیرونی دُم دیده می‌شود. منقار خاکستری مایل به قهوه‌ای تیره ووسط گلو خط دار است وحاشیه کمرنگی دور چشم‌ها وروی چانه دیده می‌شود که آن را از سهره کوهی متمایز می‌شازد. پروازش موجی شکل ونامنظم است ودر زمستان‌ها، به صورت جفتی یا گروهی دیده می‌شود. این پرنده در مناطق باز بوته دار یا درختکاری شده، اراضی پرچین دار، کشتزارها وحاشیه تالاب‌ها به سر برده وبه طور گروهی در بیشه‌ها وپرچین‌ها نیز دیده می‌شود و گاهی در علفزارها آشیانه ساخته وتولید مثل می‌کند. در ایران عمدتاً در شمال غربی دیده شده و تولید مثل نیز می‌کند.نوع مطلب : سهره ها، 
برچسب ها :

javahermarket

پنجشنبه 20 بهمن 1390 :: نویسنده : نیما
دوستان عزیز در این بخش به نكات مهمی در رابطه با خرید همستر اشاره می كنیم .

  •  نشانه های سلامت همستر :
  1. همستر باید شاداب ، سر حال و سر زنده باشد
  2. همستری كه خریداری می كنید ، نباید عطسه كند ( نشانه سرما خوردگی همستر )
  3. بدن و موی همستر نباید كثیف باشد
  4. همستر باید هوشیار باشد
  5. همستر باید چشمان شفاف و روشن داشته باشدو....


ادامه مطلب


نوع مطلب : همستر، 
برچسب ها :

javahermarket

پنجشنبه 20 بهمن 1390 :: نویسنده : نیما

١ ) داشتن چشمان براق و عاری از ترشحات

٢ ) داشتن سوراخ های بینی با حداقل گشادی و عاری از ترشحات

٣ ) داشتن پرهای کامل و نداشتن علایم پرکنی

۴ ) داشتن مدفوع غیر آبکی و مناسب از لحاظ رنگ و قوام

۵ ) نداشتن هر گونه عیب در پاها ، پنجه ها ، بال ها ، منقار و دیگر نقاط بدن

۶ ) نداشتن علایم تنگی تنفس

جوجه هایی با چشمان طوسی رنگ و نوک پرهای دم به رنگ تیره ( حدود ۵/٢ ساله )

انتخاب مناسبی هستند . جوجه های چشم سیاه و چشم دودی نیز از لحاظ قابلیت

یادگیری مشابه جوجه های چشم طوسی هستند ولی مقاومت آن ها نسبت به

بیماری ها کمتر و امکان تلفات آن ها بیشتر است بنابراین خیلی بیشتر نیاز به مراقبت

نسبت به چشم طوسی ها دارند .

نوع مطلب : کاسکو، 
برچسب ها :

javahermarket( کل صفحات : 6 )    1   2   3   4   5   6