تبلیغات
درباره هر حیونی مطلب هست - جفت گیری و تولید مثل مرغ عشق
 
درباره هر حیونی مطلب هست
درباره وبلاگ


این وبلاگ برای راهنمایی افراد در امر خرید و نگهداری و... حیوانات گوناگونه
اگه خواستید تبادل لینک کنید لینک مارو بااسم *راهنمایی نگهداری از حیوانات خانگی* بزارید تو وبتون بعد خبر بدید من سریع لینکتون میکنم در ضمن برای تبلیغات هم میتونید با من در ارتباط باشید

مدیر وبلاگ : نیما
نویسندگان
نظرسنجی
سلام بیشتر دوست دارید راجب چه حیوونی بنویسم؟

چهارشنبه 7 تیر 1391 :: نویسنده : نیما

اکثر کسایی کعه مرغ عشق می خرن برای انجام دادن اینکاره. پس اگه توش موفق نشن ممکنه که پرورش مرغ عشق رو بزارن کنار. 

اولین چیزی که باید بگم اینه که بدونید اینکار خیلی راحته. در حقیقت مرغ عشق جز پرنده هایی که تکثیرش خیلی راحته.

اولین کاری که باید انجام بدین اینه که…


جفت گیری و تولید مثل


اکثر کسایی کعه مرغ عشق می خرن برای انجام دادن اینکاره. پس اگه توش موفق نشن ممکنه که پرورش مرغ عشق رو بزارن کنار. 

اولین چیزی که باید بگم اینه که بدونید اینکار خیلی راحته. در حقیقت مرغ عشق جز پرنده هایی که تکثیرش خیلی راحته.

اولین کاری که باید انجام بدین اینه که…

یه جفت مناسب تهیه کنید. البته اگه می خواید که زود نتیجه بگیرید بهتره که جفتی انتخاب کنید که قبلا امتحان خودشون رو پس داده باشن. البته این کار ضروری نست و فقط به خودتون و صبرتون بستگی داره.

اگه جفت آماده گرفتید که خوبه اما اگه این کار رو نکردین و ماده و نر رو برای اولین بار خواستید کنار هم بندازید،باید چندتا نکته رو رعایت کنید. 

۱-مرغ عشق کلا پرنده ی صلح طلبیه اما گاهی اوقات پیش میاد که پرنده ی ماده نسبت به نرای غریبه حساسه و امکان داره که باهاشون درگیر بشه. اگه این اتفاق بیفته ممکنه که مرغ عشقا دیگه باهم جفت نشن. برای جلوگیری از این کار باید دوتا مرغ عشق رو آروم آروم باهم آشنا کنید. برای اینکار باید قفس مرغ عشقا رو کنار هم بزارید تا هم دیگه رو ببینن. بعداز چند روز که دیگه دید باهم رفتار دوستانه ای دارن ومی خوان برن پیش هم دیگه خطری نیست و باید بزاریدشون کنار هم.

۲-نکته ی بعدی رعایت تناسب رنگی مرغ عشقاتونه. یعنی باید مرغ عشقایی رو که از لحاظ رنگی باهم تناسب دارن رو انتخاب کنید. مثلا سبز فسفری با زرد روشن.یا آبی اسمونی با سبز فسفری. البته گاهی اوقات جوجه ی دوتا مرغ عشق که رنگوش باهم تناسب نداره هم خوب می شه.اما به ریسکش نمی ارزه.

 

مثلا توی این نمونه تناسب رنگی وجود نداشته.برای همین خیلی خوب از آب در نیومده.

اما توی این عکس بالا بین جفتا تناسب رنگ هست. چون آبی فیروزه ای با سبز فسفری جفت شده.پی جوجه هاشون هم خوب از آب درمیاد.

۳-نکته ی بعدی اینه بین جفت ها ارتباطی نباشه. مثلا خواهر رو برادر نباشن. چون ممکنه که برای جوجه ها مشکل پیش بیاد و نقصی پیدا کنن.

خوب این هم نکات جفت اندازی.

حالا نوبت به طرز تغذیه جفت هاست که قبلا توضیحش دادم. که البته خیلی هم مهمه و باید کاملا رعایت بشه.

قسمت بعد محل نگهداری که اون هم توضیح دادم.

از این به بعد باید منتظر تخم گذاری باشید.البته اگه به اطلاعاتی که تو بخش تعیین سن گفتم توجه کنید راحتر می تونید زمانی رو که می خوان تخم بزارن مشخص کنید. اما من یه چیزیایی می گم که با استفاده از اونا می تونید تخم گذاری رو از چند روز قبل پیش بینی کنید.

اول اینکه وقتی شروع به جفت گیری کنن رنگ بینی مرغ عشق ماده به رنگ قهوه ای درمیاد و رنگ بینی مرغ عشق نر  خیلی کم رنگ تر از همیشه می شه  و حتی دور سوراخ بینی هم ممکنه سفید بشه.

دوم اینکه فضولات مرغ عشق ماده چندبرابر همیشه می شن و حتی بعضی اوقات به ۵ برابر فضله ی مرغ عشق نر هم میرسن.

دلیل این مضوع اینه که چون مرغ عشق ماده بعداز تخم گذاری فقط هرچندساعت از لونه بیرون میاد.از اونجایی که مرغ عشق هر ۱۵ دقیقه فضله میندازه،چند روز قبل از تخم گذاری تمرین می کنه که هر چندساعت فضله بندازه اما مقدارش بیشتر می شه.

خوب این هم از این.حالا نوبت بزرگ کردن جوجه ها می رسه.اول بدونید که حدود ۱۸ روز طول می کشه تا جوجه ها ازر تخم دربیان. مرغ عشق ماده بین ۲ تا ۶ تخم می ذاره. 

بعداز اینکه جوجه ها تخم دراومدن به انواع مواد غذایی نیاز دارن. پس باید همه ی تو قفس بزارید تا مرغ عشق نر به مادهه بده و اون هم به جوجه ها بده. البته هرچیز رو تو یه روز جدا بزارید.و در طول هفته همه چی بهشون بدبn.

بعداز یه ماه جوجه ها از لونه میان بیرون. بعداز اینکه مطمئن شدید که می تونن غذا بخورن دیگه می شه که جداشون کرد. 

بعداز مستقل شدن جوجه ها مرغ عشق ماده برای تخم گذاری بعدی آماده می شه.اما از بیشتر ۲ یا ۳ بار جوجه کشی اونم با فاصله تو سال توصیه نمی شهنوع مطلب : مرغ عشق، 
برچسب ها :

javahermarket