تبلیغات
درباره هر حیونی مطلب هست - تعیین جنسیت عروس هلندی
 
درباره هر حیونی مطلب هست
درباره وبلاگ


این وبلاگ برای راهنمایی افراد در امر خرید و نگهداری و... حیوانات گوناگونه
اگه خواستید تبادل لینک کنید لینک مارو بااسم *راهنمایی نگهداری از حیوانات خانگی* بزارید تو وبتون بعد خبر بدید من سریع لینکتون میکنم در ضمن برای تبلیغات هم میتونید با من در ارتباط باشید

مدیر وبلاگ : نیما
نویسندگان
نظرسنجی
سلام بیشتر دوست دارید راجب چه حیوونی بنویسم؟













یکشنبه 27 فروردین 1391 :: نویسنده : نیما
  نر ها پس از اولین پرریزی تمامی مشخصات رنگ پر را از دست میدهند و سال به سال در اثر پرریزی تعداد لکه های پراکنده در بدن آنها کمترو کمتر میشود در حالی که پرنده ی ماده لکه های رنگی خود را حفظ میکند و...
تعیین جنسیت عروس هلندی مرواریدی (خالخالی)

 نر ها پس از اولین پرریزی تمامی مشخصات رنگ پر را از دست میدهند و سال به سال در اثر پرریزی تعداد لکه های پراکنده در بدن آنها کمترو کمتر میشود در حالی که پرنده ی ماده لکه های رنگی خود را حفظ میکند و این حالت در جوجه ها نیز مشاهده میشود رنگ صورت در نر و ماده همانند رنگ صورت در عروس خاکستری است.



تعیین جنسیت عروس خاکستری

 در عروس هلندی خاکستری و یا در رنگهایی که رنگدانه ها در آن به صورت کامل ظاهر میشوند مثل رنگ نقره ای و خاکستری چهره سفید میتوان از طریق رنگ پرهای پرنده تعیین جنسیت کرد در چنین حالتی مشاهده میشود:

1)رنگ صورت:بعد از اولین پرریزی رنگ صورت در نرها زرد تیره و در ماده ها خاکستری خواهد بود و در این حالت ماده ها کاملا شبیه جوجه ها بوده و در برخی موارد به رنگ زرد کمرنگ در می آیند.

2)پر زیر دم:پر زیر دم(دو پری که زیر پرهای بلند دم قرار دارند)در نرها به رنگ سیاه تیره و بدون لکه های زرد و در ماده ها به رنگ خاکستری و دارای لکه های زرد هستند و در جوجه ها هم به همین منوال.

3)رنگ بال ها :در صورت باز کردن پرها و مشاهده آنها از زیر در نرها پرهای بال فاقد لکه های زرد است در حالی که در ماده ها این لکه های زرد دیده می شود در جوجه های نر نیز اگر بال ها باز شود پرهای داخلی نزدیک بدن بدون لکه های زرد است و سایر پرنده ها لکه ی زرد دارند.


تعیین جنسیت عروس لوتینو:

در این گونه هم تمامی خصوصیات قبلی که گفتیم منطبق خواهد بود با این تفاوت که برای دیدن لکه های زرد بر روی پر و بال کرمی رنگ پرنده به نور کافی نیاز داریم.

با وجودی که تعیین جنسیت عروس خاکستری با مشاهده ی سر زرد رنگ پرنده آسان میباشد این روش در تعیین جنسیت عروس لوتینو امکان پذیر نیست. در این پرنده راه تعیین جنسیت توجه به پرهای ناحیه ی دم است اگر چه این روش چندان واضح و مناسب نیست,اما عروس نر را میتوان پس از معاینه ی دقیق دم پرنده با توجه به پرهای زرد یکدست این ناحیه و فقدان هرنوع خط سیاه در مقایسه با پرنده ی ماده شناسایی کرد رنگ پرهای زیر دم (دو پر زیر پرهای بلند دم)در نرها سفید کرم رنگ و یا زرد روشن و بدون لکه ی جانبی زرد است (برخلاف پرهای سیاه رنگ عروس خاکستری)این در حالی است که این دو پر در ماده ها دارای لکه ی کرم رنگ و یا زرد رنگ جانبی است و همین رنگ در جوجه ها نیز دیده میشود/..





نوع مطلب : عروس هلندی، 
برچسب ها :

javahermarket