تبلیغات
درباره هر حیونی مطلب هست - بلبل
 
درباره هر حیونی مطلب هست
درباره وبلاگ


این وبلاگ برای راهنمایی افراد در امر خرید و نگهداری و... حیوانات گوناگونه
اگه خواستید تبادل لینک کنید لینک مارو بااسم *راهنمایی نگهداری از حیوانات خانگی* بزارید تو وبتون بعد خبر بدید من سریع لینکتون میکنم در ضمن برای تبلیغات هم میتونید با من در ارتباط باشید

مدیر وبلاگ : نیما
نویسندگان
نظرسنجی
سلام بیشتر دوست دارید راجب چه حیوونی بنویسم؟

سه شنبه 18 بهمن 1390 :: نویسنده : نیما
بلبل سرخبلبل یا شباهنگ یا هزاردستان نام گونه ای پرنده خوش آوا است. نام علمی این پرنده Luscinia megarhynchos است. بیشتر در ایران یافت می شود و معروف است که نماینده نوای ساز ایرانی محسوب می شود. بلبل پرنده ای است کوچک که در سراسر ایران و خاورمیانه زندگی می کند. ماده بلبل آوازی دلکش، اما آهنگی غم انگیز دارد. این پرنده در ایران به طور طبیعی در شهر ها زندگی میكند
 

● مشخصات
این پرنده حدود ۱۵ سانتیمتر طول و پرهای بخش های بالایی بدنش قهوه ای و دمی تقریباً سرخ دارد. قسمت زیر بدنش مایل به سفید و پر زیر دمش به رنگ زرد و یا قرمز است. پرنده بیشتر در سوراخ درختان و طول جویبارها و در واحات سرسبز به سر می برد. غذای اصلی بلبل را حشرات تشکیل می دهند. ماده اش از ۴ تا ۶ تخم قهوه ای زیتونی همراه با لکه ریز سیاه می گذارد. پرنده نابالغ خال خال ولکه لکه است، اما به آسانی از روی اندازهٔ بزرگ تر دم بلوطی رنگ و سطح شکمی سفیدتر از سینه سرخ تمیز داده می شود. در بیشه های مرطوب، پرچین های انبوه لانه می سازد، در نزدیکی زمین درون بوته های خار و گزنه کاملاً پنهان می شود.
● بلبل خالدار
بلبل خالدار بطول ۱۶ سانتیمتر، نر وماده همشکل و خیلی شبیه بلبل معمولی است. بااین تفاوت که بدن و دمش پررنگ تر و بیشتر قهوه ای زیتونی است. بصورت مهاجر عبوری فراوان است ودر همه نقاط خاورمیانه دیده می شود.
● بلبل خرما
بلبل خرما دارای سر و گلوی سیاه بالکه بزرگ سفید در ناحیه گونه، سطح پشتی قهوه ای روشن، سطح شکمی خاکستری چرک، پوشپرهای زیر دمی زرد ونارنجی و دم سیاه بانوع سفید. روی سر اثری از کاکل دارد. پرنده ای پر سر وصدا می باشد.


نوع مطلب : بلبل، 
برچسب ها :

javahermarket