تبلیغات
درباره هر حیونی مطلب هست - انتخاب جفت های مناسب برای جوجه کشی و تشخیص قناری نر و ماده
 
درباره هر حیونی مطلب هست
درباره وبلاگ


این وبلاگ برای راهنمایی افراد در امر خرید و نگهداری و... حیوانات گوناگونه
اگه خواستید تبادل لینک کنید لینک مارو بااسم *راهنمایی نگهداری از حیوانات خانگی* بزارید تو وبتون بعد خبر بدید من سریع لینکتون میکنم در ضمن برای تبلیغات هم میتونید با من در ارتباط باشید

مدیر وبلاگ : نیما
نویسندگان
نظرسنجی
سلام بیشتر دوست دارید راجب چه حیوونی بنویسم؟

مهمترین نكات برای جوجه كشی ، انتخاب جفت های مناسب است . بهتر است برای داشتن یك جفت قناری مناسب برای جوجه كشی به این نكات توجه نمایید :
دو قناری كه دارای عیب مشترك بوده و یا از لحاظ رنگ با هم یكسان هستند نباید با یكدیگر جفت شوند.
جفت گیری صحیح عبارت است از جفت انداختن دو رنگ متباین و یا مخالف با یكدیگر.
از نظر درشتی جثه نیز باید هر دو یا اقلا یكی از جفتها دارای جثه و اندامی قابل ملاحظه باشد. اگر اتاقی كه قناریها در آن هستند به علت تغییر زیاد درجه حرارت ، مناسب برای جفت كردن قناریها نباشد ، تا مناسب شدن وضعیت باید هر روز مقداری كم (( سولفات دومنیزی )) در آب خوردن پرنده بریزید.
بهترین موقع برای جفت كردن قناریها 12 فروردین ماه است و حتی الامكان از 25 اسفند ماه نباید زودتر این عمل را انجام داد. اما اگر درجه حرارت اتاق قناریها غیر متغییر باشد و آمادگی قناریها برای جفت گیری از حد معمول بیشتر به نظر برسد باید هر چند روز هم از موعد جفت گیری زودتر باشد ، از این عمل جلوگیری ننمود.
اكثر افراد به پرندگان جوان كه پرهایی صاف و درخشان و نرم داشته و حالتی با نشاط و پر تحرك دارند علاقه نشان می دهند اما با تجربه ها در این مورد ترجیح می دهند پرنده هایی را برای جفت انداختن انتخاب كنند كه در رده های مختلف سنی قرار دارند. آنها ترجیح میدهند تا یك نر جوان را با ماده ای كه یكسال دارد در و یا بر عكس درآمیزند تا تجربه یك قناری به قناری جوان ، در تكثیر و تولید نسل كمك كند.
یك قناری نر سالم و آماده برای جفت انداختن دارای یك زایده خاصی در اطراف ناحیه مقعدی است كه این زایده به صورت یك برجستگی در ناحیه مزبور دیده می شود.
بدن قناری ماده تا حدی كشیده تر بوده و ناحیه مقعدی آن نیز به وضوح حیوان نر نمی باشد. چنانچه در این ناحیه برجستگی كوچكی دیده شود بیشتر متوجه دم پرنده می باشد.
_ میتوان از یك نر برای جفت انداختن با دو ماده قناری استفاده شود. به این ترتیب كه ابتدا قناری نر با قناری ماده ای كه آماده تر می باشد در اول جفت انداخته شود و پس از آنكه ماده قناری تخم چهارم را گذاشت ، قناری نر را از او جدا كرده و با ماده قناری دیگر كه آماده می باشد جفت انداخت. در صورتی كه هر دو ماده قناری با هم آماده شدند ، میتوان یك صبح و یك بعد از ظهر قناری نر با هر كدام ماده ها باشد. به این ترتیب هر دو ماده قناری دارای تخم نطفه دار خواهند بود.

بهترین غذا برای قناری قبل از فصل جوجه كشی عبارت است از تخم كتان با مقدار كمی تخم كلم قمری و ارزن سفید. برای قناری های ضعیف نیز مقدار كمی غذای تخم مرغی توصیه می شود. برای قناریها پیر و ماده قناریهای ضعیف نیز رژیم غذایی مخصوص از دانه های مختلط و غذای تخم مرغی پیشنهاد می شود. بهترین زمان برای شروع برنامه غذایی توصیه شده اول زمستان تا دهم اسفند می باشد.

تشخیص و شناخت قناری نر و ماده

برای تشخیص قناری نر و ماده از یكدیگر نیاز به تجربه كافی میباشد و این شناخت در زمان جوجه بودن قناریها بسیار دشوار است . با این حال چنانچه متوجه شدید كه جوجه قاری شما شروع به ریزه خوانی كرد مطمئن باشید كه نر می باشد. البته تصاویر زیر نیز میتواند در جهت شناخت بهتر نر و ماده از یكدیگر راهنمای خوبی باشد:

قناری نر

قنار ماده

قناری نر

قناری ماده

نوع مطلب : قناری ها، 
برچسب ها :

javahermarket