تبلیغات
درباره هر حیونی مطلب هست - سهره مغولی
 
درباره هر حیونی مطلب هست
درباره وبلاگ


این وبلاگ برای راهنمایی افراد در امر خرید و نگهداری و... حیوانات گوناگونه
اگه خواستید تبادل لینک کنید لینک مارو بااسم *راهنمایی نگهداری از حیوانات خانگی* بزارید تو وبتون بعد خبر بدید من سریع لینکتون میکنم در ضمن برای تبلیغات هم میتونید با من در ارتباط باشید

مدیر وبلاگ : نیما
نویسندگان
نظرسنجی
سلام بیشتر دوست دارید راجب چه حیوونی بنویسم؟

چهارشنبه 23 آذر 1390 :: نویسنده : نیما
پرندگانی متوسط جثه به طول 14 سانتیمتر و کوهستان نشین و بسیار شبیه به سهره صورتی هستند . سهره بالغ به واسطه سفیدی بزرگ روی بال ها و...

سهره مغولی

 

 نام راسته : passeriformes

نام خانواده : fringillidae

نام علمی : Bucanetes mongolicus

نام انگلیسی : Mongolian finch

سایر نام های محلی : نا مشخص

 

مشخصات عمومی :

پرندگانی متوسط جثه به طول 14 سانتیمتر و کوهستان نشین و بسیار شبیه به سهره صورتی هستند . سهره بالغ به واسطه سفیدی بزرگ روی بال ها و پاهای قهوه ای مایل به زردش مشخص می شود .

 

مشخصات پرنده نر:

پرنده نر دارای لکه کوچک گلی رنگی روی دمگاه است و رنگ گلی صورتی روی گلو متغیر بوده و در سینه و پهلو ها نیز همین رنگ دیده می شود . در پرهای دم سفیدی و در نوار ابرویی هم رنگ گلی دیده می شود .


 

مشخصات پرنده ماده و جوان :

پرنده ماده رنگ پریده تر و پهلوها مانند پرنده نر صورتی است . در پر و بال تازه در پاییز هر دو جنس نر و ماده شبیه هم هستند . پرنده جوان هم شبیه پرنده ماده بوده ولی در پر و بالش اثری از رنگ شنی نخودی دیده می شود و زیرتنه اش نیز فاقد رنگ صورتی است . در پرنده جوان عمدتاً رگه های سفید و سیاهی در دم دیده می شود .


 

 تغذیه :

خارج از فصل تولید مثل از انواع دانه ها تغذیه می کند و در فصل تولید مثل علاوه بر دانه ها از حشرات نیز تغذیه می نماید .

 

پراکنش :

این پرنده در کشور ما در نواحی شرقی و تا نزدیکی تهران زندگی میکند و تولید مثل هم دارد .


 

رنگ قرمز : محل تولید مثل و زمستان گذران

رنگ قرمز روشن : محل تولید مثل و تابستان گذران

 

سهره مغولی :

در نواحی کوهستانی مرتفع ، بیابان های خشک و بکر و سنگی ، نواحی نیمه بیابانی و شیب های سنگی کوهستان به سر برده و لابلای صخره ها و زیر بوته ها آشیانه می سازد .

 

آواز :

صدای این پرنده ظریف و آرام بوده و کیفیتی شبیه گنجشک کوهی و یا سهره سینه سرخ دارد و گاهی نیز صدای سوت مانندی از آن شنیده می شود .

 

هیبرید :

اینجانب تا کنون اطلاعات و یا تصاویری از تلقیح این سهره با سایر سهره ها و یا قناری ندیده ام ولی به احتمال بسیار زیاد این سهره نیز قابلیت تلقیح با سایر سهره ها را داراست .نوع مطلب :
برچسب ها : سهره مغولی،

javahermarket