تبلیغات
درباره هر حیونی مطلب هست - نکات مهم در روزهای ابتدایی ورود طوطی به خانه شما
 
درباره هر حیونی مطلب هست
درباره وبلاگ


این وبلاگ برای راهنمایی افراد در امر خرید و نگهداری و... حیوانات گوناگونه
اگه خواستید تبادل لینک کنید لینک مارو بااسم *راهنمایی نگهداری از حیوانات خانگی* بزارید تو وبتون بعد خبر بدید من سریع لینکتون میکنم در ضمن برای تبلیغات هم میتونید با من در ارتباط باشید

مدیر وبلاگ : نیما
نویسندگان
نظرسنجی
سلام بیشتر دوست دارید راجب چه حیوونی بنویسم؟

بعد از خرید طوطی و اوردن به خانه باید طوطی را...
بعد از خرید طوطی و اوردن به خانه باید طوطی را به قفس مناسب منتقل كنیم، (برای طوطی خاكستری كه هنوز رام نشده مناسبترین قفس ، قفس 1033 میباشد.)

قبل از انتقال طوطی به قفس، می توانید كف دریا و سنگ مینرال كه برای طوطی ضروری می باشد در داخل قفس نصب كنید.

قفس طوطی رو در همان ابتدا در جایی مناسب قرار دهید تا مجبور به جابجا كردن آن نباشید. جابجا كردن قفس تا قبل از اخت شدن طوطی با شما موجب افزایش استرس به طوطی میشود.

قفس باید در محلی باشد كه از 2 یا 1 طرف به سمت دیوار باشد و در مسیر جریان باد قرار نگیرد و حداقل فاصله از وسایل گرمایشی را داشته باشد.

ارتفاع پایه قفس باید حداقل 60 سانت و حداكثر 90 سانت باشد ، طوریكه وقتی روبروی طوطی می نشینیم ، چشمهای شما هم راستای صورت طوطی باشد.

بنابراین از قرار دادن قفس بر روی اپن اشپزخانه و وسایل دیگر اجتناب كنید.

بهتر است قفس طوطی در محلی قرار بگیرد كه تمامی اعضای خانواده را ببیند و با انها اشنا شود.

دمای مناسب برای طوطی بین 24 - 30 درجه میباشد.

نباید طوطی رو تا 2 ماه پس از ورود به خانه از قفس بیرون بیاورید، زیرا او هنوز به شما و قفس اطمینان كافی را ندارد و قفس را محیط امن خود میداند.

بعد از قرار دادن قفس در جای مناسب تا 10 روز فقط باید ظرف اب و غذا را عوض كرد و كف قفس رو تمیز كرد و نباید هیچ كار دیگری انجام داد. این كار باعث میشود طوطی محل جدید خود را امن احساس كند.

بعد از 10 روز میتوان از پشت میله های قفس به طوطی غذا داد. برای این كار باید خوراكی ایی را كه طوطی دوست دارد مثل  یك تكه سیب یا گردو را به او داد. احتمال داره طوطی غذا را از دست شما نگیرد یا بگیرد و پرت كند و یا بگیرد و خرد كند اصلا نا امید نشید و ادامه بدید. بعد از اینكه بدون هیچ ترسی و به راحتی از پشت میله ها از دستتان غذا را گرفت و خورد میتوانید درب جلویی قفس  را باز كنید و با دست بهش غذا دهید.

اكثر پرنده فروشیها تغذیه طوطی رو تخمه قرار میدهند و شما باید به مرور زمان رژیم غذایی طوطیتون رو از تخمه به سمت غذاهای دیگه تغییر دهید .(به قسمت تغذیه مراجعه كنید)

هنگامیكه طوطی به محیط عادت كرد و دیگر جیغ و قار نكشید، میتوانید با رعایت فاصله ای كه طوطی ارامش دارد كنارش بشینید و با طوطی صحبت كنید و اموزش سخنگویی رو شروع كنید.( به قسمت اموزش سخنگویی مراجعه كنید)


نوع مطلب : سایر طوطی سانان، 
برچسب ها : نکات مهم در روزهای ابتدایی ورود طوطی به خانه،

javahermarket