تبلیغات
درباره هر حیونی مطلب هست - نکات مهم قبل از خرید خاکستری آفریقایی،(کاسکو)
 
درباره هر حیونی مطلب هست
درباره وبلاگ


این وبلاگ برای راهنمایی افراد در امر خرید و نگهداری و... حیوانات گوناگونه
اگه خواستید تبادل لینک کنید لینک مارو بااسم *راهنمایی نگهداری از حیوانات خانگی* بزارید تو وبتون بعد خبر بدید من سریع لینکتون میکنم در ضمن برای تبلیغات هم میتونید با من در ارتباط باشید

مدیر وبلاگ : نیما
نویسندگان
نظرسنجی
سلام بیشتر دوست دارید راجب چه حیوونی بنویسم؟

قبل از هر چیز باید به این سوال پاسخ داده شود که آیا شرایط نگهداری از طوطی خاکستری را دارم؟
خاکستری ها پرنده هایی با هوش و در عین حال حساس هستند و با صاحب خود ارتباط عاطفی عمیقی برقرار میکنند، بطوریکه برخی از آنها صاحب خود را...
قبل از هر چیز باید به این سوال پاسخ داده شود که آیا شرایط نگهداری از طوطی خاکستری را دارم؟
خاکستری ها پرنده هایی با هوش و در عین حال حساس هستند و با صاحب خود ارتباط عاطفی عمیقی برقرار میکنند، بطوریکه برخی از آنها صاحب خود را همانند جفت خود میداند، بنابراین باید در روز وقت کافی برای بودن در کنار آن را داشته باشیم و بتوان روزی دو الی سه ساعت آن را از قفس بیرون آورد.
یک خاکستری به خوبی قادر به تشخیص احساسات تمامی اعضای خانواده می باشد، لذا باید تمامی اعضای خانواده وجود او را بپذیرند.
خاکستری ها دارای شوره های سفید رنگی هستند که با پر ارایی و بال زدن در هوا پخش می شود.این شوره ها چربی هایی هستند که خاکستری ها از غدد چربیه انتهای کمر خود برداشته و بر پرهای خود میکشند تا پرها درخشنده و براق شود و خشک نشود. بنابراین باید قبل از خرید به این نکته توجه داشت و او را اینگونه که هست بپذیریم. در ضمن این شوره ها برای افرادی که مشکلات تنفسی و ریوی دارند مضر می باشد.
حال اگر شرایط بالا را می پذیرید ،می توانید صاحب یک طوطی خاکستری شوید اما چگونه؟
اکثر پرنده فروشها طوطی های بالغ خود را به عنوان جوجه به خریداران خود میفروشند. بنابراین وجود یک فرد ماهر میتواند چنین مشکلی را حل کند. اما اگر چنین فردی را سراغ ندارید باید به موارد زیر توجه داشت.
تفاوت تیمنه با کنگو:
خاکستری کنگو نسبت به تیمنه حساس تر بوده و در اثر تنها ماندن دست به پرکنی میزند. کسانی که شاغل هستند و وقت زیادی را برای گذراندن با خاکستری خود ندارند بهتر است خاکستری تیمنه خریداری کنند. بطور مثال: کسانی که از صبح تا عصر بیرون از خانه فعالیت میکنند و در خانه هم کسی نیست به هیچ وجه نمیتواند از کنگو نگهداری کند اما اگر در محیط خانه افراد دیگری باشند مسئله ایی به وجود نمی اید.
از دیگر تفاوتها میتوان به وزن و جثه انها اشاره کرد. کنگوها دارای وزن 380_554 گرم میباشند وطول بدنشان 12-14 اینچ است و تیمنه ها دارای وزن 300 _ 360 گرم میباشند وطول بدنشان 10 اینچ است.
دم کنگوها به رنگ قرمز و دم تیمنه ها به رنگ شکلاتی ( که دم سیاه یا دم شرابی هم می گویند) میباشد. در کل رنگ پرهای بدن کنگو ها روشن تر از تیمنه می باشد و رنگ منقار کنگو کاملا مشکی است و در تیمنه ها روی  منقار لک قهوه ایی می باشد.
چشم ها: 
در هنگام خرید باید توجه داشت که چشم های طوطی درخشان باشد و هیچگونه ترشح و تورم و کبودی در اطراف چشم ها نباشد.
برای تشخیص سن مهمترین عامل تعیین کننده، رنگ چشم طوطی هست، چشم های خاکستری از تولد تا 6 ماهگی مشکی است و از 6 ماهگی تا 1 سالگی دودیه تیره ، از 1 تا 1/5 سالگی دودیه روشن ،از 1/5 تا حدودا 2/5 سالگی طوسی، از 2/5 تا 3 سال سفید، از 3 تا حدودا 4 سالگی نباتی یا کرم رنگ ، از 4 سال تا 7 سالگی زرد، و از 7 سالگی به بعد پرتقالی میشود.البته در برخی موارد استثنا هم وجود دارد که مثلا خاکستری در سن 5 سالگی دارای چشم هایی به رنگ سفید می باشد اما همانطور که گفته شد اینها جزء استثناها هستند.
خاکستری تا سن حدودا 3/5 سالگی جوجه است و از 3/5 سالگی کم کم رنگ چشم به سمت زرد میرود و بالغ میشوند.
خاکستری هایی که دارای چشم هایی سیاه و دودی تیره می باشند از نظر ایمنی بدن موجوداتی ضعیف هستند و به کسانی که دارای تجربه کافی برای نگهداری از خاکستریها را ندارند توصیه نمیشود.از نظر بنده خاکستری هایی که دارای سن 1/5 تا حداکثر 2/5 می باشد بهترین گزینه هست ،زیرا در برابر بیماریها بدنش مقاوم شده و قادر به اموختن تمام اموزش ها می باشد. البته خاکستری های بالغ نیز توانایی اموختن اموزشها را دارند اما صبر زیاد و تمرین بسیار میخواهد.
بینی :
بینی طوطی باید کاملا تمییز بوده و خالی باشد و به رنگ خاکستری باشد . ابریزش نداشته باشد و اطراف بینی خیس نباشد. پرنده نباید عطسه کند.
منقار:
دقت کنید که در منقار پرنده شکستگی وجود نداشته باشد.
پرها:
بسیاری از خاکستری هایی که بطور قاچاق وارد ایران میشوند بال و پر نامرتبی دارند که با پرریزی و رفتن تو لک منظم میشوند. اما نباید خاکستری پرکن را با این موارد اشتباه گرفت. در هیچ قسمت بدن پرنده نباید برهنگی وجود داشته باشد به خصوص پرهای سینه ، باید دقت کرد که پرها به صورت جویده شده هم نباشند. و نباید نرمه پرهای طوطی نمایان باشد.
پاها و ناخن:
باید دقت کرد که تمام انگشتها و ناخن ها سالم باشند. کف پاها قرمز رنگ نباشد. خاکستریهایی که سن انها بیشتر است پاهای انها با فلس های ضخیم تری پوشیده شده است.   
مدفوع: 
باید توجه داشت که در زمان خرید ،هر خاکستری در قفس مجزا نگهداری شود در این صورت میتوان از دیدن مدفوع پرنده به سلامتی انها پی برد. مدفوع پرنده باید به رنگ سبز و سفید بوده و ابکی هم نباشد ،طوطی هایی که اسهال دارند ممکن است بیمار باشند. هیچ وقت رنگ مدفوع پرنده نباید زرد رنگ باشد. از خرید طوطی هایی که مدفوع انها به پرهای مقعد چسبیده خودداری کنید.
امیدوارم خرید خوبی را داشته باشید.   
نوع مطلب : کاسکو، 
برچسب ها :

javahermarket